fbpx

איך מטפלים בנשירת שיער?


 

נשירת שיער אפשר לעצור את זה!!

 

לייעוץ עם מעצב השיער

שלנו ולהזמנות חייגי:

054-760-2034

 


 

 

נשירת שיער הגורמים והפתרונות
אפשר לעצור את זה!

נשירת שיער, או התקרחות, היא תופעה אצל גברים, נשים ואפילו אצל ילדים.
מאמר זה נכתב בלשון נקבה למרות שהוא פונה לנשים וגברים כאחד.

הגורמים לנשירת שיער:

חשוב לציין שכל אחד מאיתנו מאבד בין 50 ל-100 שערות בכל יום באופן נורמלי כמו שגופנו יודע לעודד צמיחת שיער מחודשת בדרך הטבע.

כך גם, בתקופות מעבר (באביב ובסתיו) יש נטייה גדולה יותר לרובנו להשיר יותר שיער וכמו שזה מתחיל כך זה פוסק כל עוד לא חלו שינויים מהותיים באורח החיים שלנו.

לכן לרוב, מציאות של נשירת שיער לא צריכה להדאיג ברוב המקרים וניתנת לאיבחון בקלות אצל רופא עור או אפילו רופא המשפחה שלנו.

נשירת שיער קבועה או זמנית?

סוגים מסוימים של נשירת שיער הם קבועים, כמו התקרחות “זכר” ו”נקבה”. נשירת שיער מסוג זה בד”כ מצביעה על מצב גנטי לרוב כחלק משינויי הגיל כל אחד לפי הנטייה המשפחתית שלו.

הסוג השני, נשירת שיער זמנית, נובעת בגלל גורמים חיצוניים לאותו אדם וכשאלה יוסרו, אותה נשירה תיפסק כפועל יוצא מאיליו. חלק מהסימפטומים לנשירה זמנית היא העובדה שזה קורה בפתאומיות או שנוצרים אזורים קרחים ו/או גושי שיער נושרים במסה יוצאת דופן.

זוהי נשירת שיער זמנית והיא יכולה להיגרם מכמה סיבות:

 • מחלה/שימוש רב בתרופות
 • לחץ ומתח נפשי
 • טיפול בסרטן
 • ירידה במשקל
 • מחסור בברזל
 • שינוי הורמונלי
 • גיל ההתבגרות
 • גיל המעבר
 • חוסר שינה
 • תזונה לקויה/דיאטות מגבילות
 • תסרוקות מתוחות מידי


טיפול בנשירת שיער

נשירת שיער זמנית לרוב אינה דורשת טיפול אם מדובר בתקופות מעבר של גיל או של עונה. נשירת שיער הנגרמת כתוצאה ממצב רפואי בדרך כלל פוסקת לאחר ההחלמה ומתקיימת צמיחה מחודשת ברוב המקרים. כשמדובר באורח חיים לא תקין, כמו שנת לילה לא איכותית ולא מספקת או תזונה ירודה ודלת חלבונים, מינרלים וויטמינים, יש לעשות חישוב מסלול מחדש ולנהל אורח חיים מבריא בתזונה ושינה טובה הכוללת גם פעילות ספורטיבית והרפיה של עומס ומתח נפשי.   כשמדובר בהתקרחות שמקורה בגנטיקה ונטייה משפחתית, יש טיפול תרופתי ומכונים מיוחדים לטיפול באופן אינדבדואלי אך חשוב לדעת שמדובר בתהליכים ארוכים ויעילים רק באופן חלקי.פינסטריד ומינוקסידיל הם הטיפולים העיקריים להתקרחות גברית.ניתן להשתמש במינוקסידיל גם לטיפול בהתקרחות נשית. (לנשים לא מומלץ להשתמש ב- finasteride.) 

הטיפולים לנשירת שיער כוללים תרופות כגון: פרופסיה ורוגיין, שיקום שיער בשינוי אורח חיים ו/או בטיפולים במכונים ייעודיים ובמקרים קשים אף השתלות שיער למי שזה עשוי להתאים.


נשירת שיער בנשים

כאשר את חווה אובדן שיער בלתי צפוי וכבד או שיש התקרחות באזורים שונים בראשך סביר להניח שמדובר בנשירת שיער לא שיגרתית וכדאי לפנות לרופא עור בהקדם. ישנם מספר סוגים של נשירת שיער וכמה סיבות אפשריות. למרות שיש מעט מאוד מה שניתן לעשות כדי למנוע לחלוטין נשירת שיער, גופך יגיב לטיפול אם תגיעי לרופא עור מוקדם!


מהם מחזורי צמיחת השיער?
שיער עובר שלושה מחזורים: שלב האנאגן (שלב הגדילה) יכול להימשך בין שנתיים לשמונה שנים. שלב זה בדרך כלל מתייחס לכ- 85% עד 90% מהשיער על הראש שלך. שלב הקטגן (שלב המעבר) הוא הזמן בו זקיקי השיער מתכווצים ולוקח כשבועיים -שלושה.שלב הטלוגן (שלב המנוחה) אורך כחודשיים עד ארבעה חודשים. בסוף שלב זה, השיער נושר.לשערותיך הקצרות יותר כמו ריסים, שיער ידיים ורגליים וגבות יש שלב אנגן קצר – כחודש. שיער הקרקפת שלך יכול להימשך עד שש שנים או אפילו יותר. אילו נשים צפויות לחוות נשירת שיער?
כל ילדה או אישה עלולות לסבול מנשירת שיער. עם זאת, זה בדרך כלל נפוץ יותר אצל:
·       נשים מעל גיל 40
·       נשים לאחר לידה
·       מי שעברה כימותרפיה ואלו שהושפעו מתרופות אחרות.
·       מי שעושה תסרוקות המושכות את השיער (כמו קוקו הדוק או צמות צמודות)

·       נשים בגיל המעבר

מי שמשתמשת בכימיקלים קשים על השיער     · 


מיתוסים על נשירת שיער?

מיתוסים על נשירת שיער נפוצים שאין להם בסיס!

·       נשירת שיער נגרמת משטיפה מרובה

·       קשקשים גורמים לנשירת שיער

·       גילוח השיער יצמיח אותו בעובי כפול

·       עמידה על הראש תגדיל את זרימת הדם ותמריץ את צמיחת השיער

·       סירוק השיער 100 פעם ביום משפר את בריאותו

·       נשירת שיער משפיעה רק על נשים אינטלקטואליות   


מה גורם לנשירת שיער anagen effluvium?

חומרים רעילים, כולל כימותרפיה, הקרנות וכמה תרופות. אלה גורמים לנשירת שיער פתאומית שיכולה להתרחש בכל מקום בגופך. זה קורה לשיער בשלב הצמיחה. לפעמים נשירת שיער מסוג זה יכולה להיות קבועה אם זקיקי השיער שלך ניזוקים. 

מה גורם לנשירת שיער טלוגן ?

מתח פיזי או הלם גופני קיצוני גורם לנשירת שיער זמנית.
קטגוריה זו כוללת אירועים כמו איבוד משקל רב, ניתוחים, אנמיה, מחלות ולידה. מתח רגשי קיצוני: מחלות נפש, מוות של אדם אהוב וכו ‘. 

בלוטת התריס לא תקינה

תרופות ותוספי מזון: תרופות ללחץ דם, תרופות לגאוט ומינונים גבוהים של ויטמין A.שינויים הורמונליים הנגרמים כתוצאה מהריון, גיל המעבר או גלולות למניעת הריון.


אילו שאלות הרופא שלך עשוי לשאול כדי לאבחן ולסווג את נשירת השיער שלך?

הרופא שלך עשוי לשאול לגבי ההרגלים שלך:

באילו סוגי מוצרי שיער את משתמשת?

איך את נוהגת לעצב ולסרק את שיערך?

אילו סוגי מזון את אוכלת (חלבון חשוב לצמיחת שיער)?

האם יש לך מנהג לתלוש את השיער שלך (טריכוטילומניה)?

האם מישהו ממשפחתך הקרובה חווה נשירת שיער?

האם קורה משהו מלחיץ בחייך?

אילו תרופות ותוספי מזון אתם נוטלים מדי יום?

האם אי פעם הייתה לך נשירת שיער?

כמה זמן את סובלת מנשירת שיער?

האם שמת לב לנשירת שיער במקומות אחרים מלבד הקרקפת שלך, כמו הגבות שלך?

האם משהו מחמיר את נשירת השיער שלך?

האם משהו משפר את נשירת השיער שלך?

האם שמת לב לנשירת שיער מדי פעם או שזה נמשך ברציפות?

השיער שלך נשבר לעתים קרובות יותר?  


כיצד ניתן למנוע נשירת שיער בנשים?

כיצד מטפלים בנשירת שיער בנשים?
אילו תרופות או תוספי מזון עשויים לעזור?
 

הטיפול תלוי בסיבת נשירת השיער שלך. במקרים בהם האובדן נובע מלחץ או משינויים הורמונליים כמו הריון, ייתכן שלא יהיה צורך בטיפול. נשירת השיער תעצור לאחר פרק זמן.
במקרים בהם נשירת שיער נובעת משיטות עיצוב שיער, כמו צמות הדוקות או קוקו או כימיקלים מסוימים, טיפול פירושו לא לעשות את הדברים שגרמו לנזק.
במקרים הנגרמים מחסרים תזונתיים, ייתכן שתתבקשי לצרוך תוספי מזון כמו מולטי ויטמין ושלושה עד חמישה מיליגרם ביוטין מדי יום.

מינוקסידיל (Rogaine®) מאושר לטיפול ב- FPHL, עם זאת, עליך לפעול בדיוק לפי ההנחיות. אל תשתמשי במוצר זה אם הינך בהריון, אם בכוונתך להיכנס להריון או אם את מניקה.


תרופות אחרות שנחקרו אך לא אושרו לנשירת שיער בנשים כוללות:
ספירונולקטון ואנטי-אנדרוגנים אחרים. פינסטריד ומעכבי אנזים אחרים של אלפא-רדוקטאז. אסטרוגנים. אנלוגים של פרוסטגלנדין. סטֵרֵאוֹדִים.
חשוב לציין כי נשים טרם גיל המעבר לא צריכות ליטול תרופות לטיפול בנשירת שיער ללא שימוש באמצעי מניעה.
תרופות רבות, כולל מינוקסידיל ופינאסטריד, אינן בטוחות לנשים בהריון או לנשים הרוצות להיכנס להריון.


טיפים להתמודדות עם נשירת שיער אצל נשים:

1.    צביעת השיער מוסיפה נפח לגדילים, וגורמת לשיערך להיראות מלא יותר.

2.    עיסוי הראש, כמו כשאת חופפת את השיער, מעורר את זרימת הדם לקרקפת ולזקיקי השיער.

3.    קיצור שיערך יכול לגרום לשיער שלך להיראות מלא יותר.

4.    שימוש בשמפו מהסוג הנכון יכול גם לעזור. השתמשי בשמפו שמוסיף נפח נטול סולפטיים.

5.    שימוש קבוע במסיכת שיער אורגנית איכותית אחת לשבוע. 

אילו שאלות עלי לשאול את הרופא שלי?

1.    מה הסיבה לנשירת השיער שלי?

2.    איזה סוג של נשירת שיער יש לי?

3.    האם נשירת השיער שלי קבועה או זמנית?

4.    מהו הטיפול הטוב ביותר עבורי?   


לסיכום:
נשירת שיער עלולה לגרום למצוקה בין אם זה קורה בגלל גנטיקה, מחלה או אפילו מתח. חשוב לדעת שיש כמה טיפולים שניתן לנסות בהתייעצות עם רופא עור ובמקביל כדאי לשלב ייעוץ עם מטפל לא קונבנציונלי ברפואה הטבעית. ברגע שאת מבחינה במשהו לא תקין, פני לרופא שלך, כי ככל שתתחילי בטיפול מוקדם יותר, כך ייטב.  החלקת שיער באישור משרד הבריאות

אחריות להחלקת שיער

כידוע, גם לאחר החלקת השיער יכול להיות מצב שתגלי שנותרת עם שיער מסולסל/מקורזל ומרדני ונראה כי אפקט ההחלקה אינו ניכר למרות ההבטחה הגדולה מאחורי המוצר שרכשת. לצערנו לא כל בעלי המקצוע עושים שימוש בחומרי החלקה איכותיים ומותאמים בדיוק עבורך, ולא כולם באמת מקפידים על כללי הזהירות בביצוע ההחלקה בפועל. כך עלול להיות מצב שתוצאות ההחלקה אינן לשביעות רצונך, או חלילה במקרה הגרוע יותר,  מצב של נזק לשיערך.
לכן חשוב לבדוק אם יש תעודת אחריות למוצרים / אישור של משרד הבריאות, כמו כן, לא להתבייש לקרוא את רשימת הרכיבים של המוצרים.

חברת סטייל4הייר מתחייבת לתעודת אחריות על כל מוצרי החלקת השיער! אנו מאמינים בטיב המוצר, רמתו, איכותו, תוצאותיו ובשירות טוב ללקוחותינו-שירות ללא פשרות.

אנו עדים מדי יום למקרים רבים בהם בוצעו החלקות שיער במספרה במחירים מופקעים והתוצאות לא היו לשביעות רצונן של הלקוחות ולא בוצע דבר על מנת לתקן את הדורש תיקון ואף לא סופק החזר כספי ללקוחה.

לנו אמונה מלאה ובטחון רב באיכות מוצרינו ולכן אנו נותנים תעודת אחריות על החלקת שיער ביתית “פראדה”. כל לקוחה מקבלת אצלנו שירות מקצועי אמין וטיפים חשובים להצלחת ההחלקה (כמובן שחשוב להקפיד על הוראות השימוש לפי דף המידע שנמצא במארז ההחלקה).  בכל ערכת החלקה מצורפת תעודת אחריות ללקוחה שבתעודה אנו מתחייבים למוצר מקצועי ואיכותי ולשירות ללא פשרות!

חברת סטייל פור הייר מייצרת את כל סוגי ההחלקות הביתיות מתוך ניסיון וידע מוכחים כדי לספק לך את כל המידע הדרוש לפני שאת בוחרת את ההחלקה שתתאים לשיערך באופן אישי. החלקת שיער ביתית איכותית אורגנית של חברת פראדה מועשרת במינרלים ושמנים ופופולארית מאוד בעיקר בשל היתרון הבולט שלה בשיקום שיער פגום ויבש במיוחד.

טיפים להחלקת שיער ביתית

לפני ביצוע החלקת שיער בפעם הראשונה כדאי להתייעץ עם מעצב שיער או לפנות אלינו דרך האתר שלנו לקבלת מידע והדרכה על אופן ביצוע התהליך. אופן ההחלקה דומה בכל התכשירים אך כל החלקה יש לבצע על פי סדר פעולות מסוים וחשוב להכיר את שלבי התהליך באופן פרטני.

יש להצטייד מראש בכמה כלים שיעשו את ההחלקה קלה יותר לביצוע כמו: כפפות חד פעמיות, קעריות קטנות, מסרק למריחת הפורמולה (מסרק צביעה), פן לייבוש השיער, מחליק שיער חשמלי איכותי וכל ציוד נוסף שנדרש בהתאם להוראות הרשומות על האריזה.

לאחר זמן המתנה של החומר על השיער יש לשטוף את השיער היטב כדי להסיר את החומר באופן יסודי. אין להשתמש בשמפו או בחומרים מזינים אלא אם הוראות השימוש מציינות כך, ברוב החלקות השיער השטיפה מתבצעת עם מים בלבד.

שיער שעבר החלקה רצוי לטפח ולהזין אותו באופן שיגרתי כדי לשמור עליו בריא ויפה לאורך זמן.

איך לבצע החלקה ביתית

הטכניקה של החלקת השיער אינה מסובכת ודומה לאופן שבו צובעים שיער (באמצעות מריחת מברשת עם חומר לכל האורך) כמו בצביעת שיער חשוב לכסות כל שיערה עם התכשיר ולא למרוח כמות גדולה מדי על השיערות. הבדל נוסף בין צביעה ובין החלקה של שיער הוא המגע עם שורשי השערות, ברוב סוגי ההחלקות אין למרוח את התכשיר על השורשים ישירות אלא במרחק של כסנטימטר מהם.

חשוב לציין שיש סוגי החלקות שיער שרצוי לבצע אותן אצל מעצב מקצועי עד לרכישת ניסיון בתהליך בגלל פרמטרים חשובים במהלך הצביעה, לדוגמא משך זמן השהייה של החומר חשוב הן למראה השיער והן לבריאותו, מכיוון ששהייה ארוכה מדי של חומר יכולה לגרום לנזק. נקודה חשובה נוספת היא שטיפת החומר מהשיער, כאשר יש להקפיד על שטיפה יסודית במשך כמה דקות עם שמפו או מים בלבד לפי הוראות התכשיר.

לאחר החלקת שיער חשוב לשמור על בריאותו של השיער באמצעות מסיכות ותכשירי הזנה שמחזקים אותו ושומרים על המראה החלק והיפה שלו. חשוב להימנע מפעולות שגורמות נזק להחלקה. לדוגמא, אין להשתמש בתכשירים שמכילים מלחים לטיפול בשיער שעבר החלקת קראטין או לאסוף את השיער לאחר החלקה יפנית.

לייעוץ עם מעצב השיער

שלנו ולהזמנות חייגי:

054-760-2034

החלקות שיער ומוצרי טיפוח של פראדה

באישור משרד הבריאות!

מצורף לינק לאתר של משרד הבריאות :

https://cosmetics.health.gov.il/search?name=%D7%A4%D7%A8%D7%93%D7%94

Call Now Buttonהתקשרו אלינו
WhatsApp chat